אחיזת אצבעות

הגוף שלנו הינו כלי עבודה חשוב, כדאי ללמוד כיצד להשתמש בו ולזכור לעשות זאת. אחיזת האצבעות היא כלי פשוט מאוד ונגיש מאוד שיכול להיכנס אל תוך היום-יום שלנו בקלות. אחיזת האצבעות עוזרת להרגע, להתמרכז, לראות את הדברים בפרופורציות הנכונות ולשחרר הרבה מאוד מתח פיסי ורגשי.

העקרון הוא שכל אצבע מסמלת רגש מסוים ומחברת אותנו אליו, ברגע שניתן לרגש הזה את המקום ונאפשר לו תנועה הוא יוכל גם להשתחרר ולצאת מתוך הגוף, בעזרת הנשימה נכוון את התנועה אל כפות הרגליים וכפות הידיים ומשם אל האדמה, היודעת לספוג ולהכיל את כל מה שאיננו רוצות שיישאר בתוכנו.

האחיזות מתבצעות לפי הסדר מן האגודל אל הזרת, לא משנה איזו יד אוחזת ואיזו נאחזת ואפשר להחליף ידיים תוך כדי התהליך.

קראי את ההנחיה ולאחר מכן עצמי עיניים, קחי נשימה עמוקה והתחילי, אין צורך לזכור את הרגש המיוחס לכל אצבע כבר מן ההתחלה, לאט לאט הידע ייטמע.

קחי נשימה עמוקה, עצמי עיניים והתבונני פנימה. תני מקום לתחושות שיש בגוף, לזרימה, לתנועה. חבקי את האגודל והמשיכי לנשום נשימות עמוקות, תני למה שעולה לעלות. יכול להיות שתחושי בתגובה כלשהי, יכול להיות שלא. אולי תיווצר זרימה חדשה או שונה בגוף, אם עולה רגש או זכרון תני לו להיות, אם עולה בכי תני לו לצאת החוצה. תני לעצב ולכאב הרגשי השמור בתוך הגוף לנוע, לזרום, בעזרת הנשימה כווני אותו אל הקצוות, אל כפות הרגליים והידיים ומשם החוצה מתוך הגוף אל האדמה. המשיכי בתהליך עד שתהיה תחושה שהרגש סיים להתנקות ולצאת החוצה. הכניסי אל תוכך את מה שהכי נכון ומתאים עבורך (שמחה, בריאות, חיות…), בעזרת הנשימה תני לאיכות החיובית שנכנסת פנימה גיבוי וחיזוק. כשתסיימי למלא את החללים שנוצרו עברי לאצבע.

הנחיה זו חוזרת על עצמה בכל אצבע, בשינוי הרגש המתנקה. שימי לב לתחושות הפיסיות והרגשיות בכל אצבע, יתכן ותחושי שינוי במעבר מאצבע לאצבע.

ובקיצור:  נשימה עמוקה, עצימת עיניים, התמקדות ברגש הקשור לאצבע, נתינת מקום לרגש, הזרמה שלו בגוף ויציאה דרך כפות הידיים או דרך כפות הרגליים אל האדמה. הכנסה של איכות חיובית אל המקום שהתרוקן.

אגודל – עצב, כאב רגשי

אצבע – פחד

אמה – כעס

קמיצה – חרדה, דאגה

זרת – דימוי עצמי נמוך

אחרי שסיימנו עם כל האצבעות ניצור מגע של קצות האצבעות – אגודל לאגודל, אצבע לאצבע, אמה לאמה, קמיצה לקמיצה וזרת לזרת, ננשום נשימה עמוקה ונרגיש איך אנרגיה של אהבה וריפוי זורמת לתוכנו, אל כל החללים שנותרו. כשנרגיש שהתמלאנו באהבה נשחרר לאט ונחזור לכאן ועכשיו.

את אחיזת האצבעות ניתן לעשות לבד לעצמי או למישהו אחר, אם נאחז את אצבעותיו של האחר כדאי ליצור דיאלוג ולבדוק האם ירגיש בנוח אם נאחז את שתי הידיים או אולי עדיף להשאיר אחת משוחררת. ניתן לשאול גם באיזה רגש (אחד או שניים) ירצה להתמקד.  נלווה את התהליך בנשימה עמוקה ותשומת לב לגוף שלנו.

אפשר ומומלץ ללכת לישון עם האחיזה, ולהירדם לתוכה.

שיהיה בהנאה

אם ניסית את מוזמנת לספר איך היה, אם יש לך שאלות מוזמנת לשאול.

***גרסה מעודכנת של פרסום מהאתר הישן שלי מתאריך 29.5.2013 .

בתקופת הקורונה הקלטתי את התרגול כדי להקל עליך לעשותו

הוא זמין להורדה כאן


פעם בשבועיים או חודש אני שולחת עדכונים במייל. אם את רוצה לקבל אותם ממני את מוזמנת ​
בנוסף אולי תאהבי את:
דילוג לתוכן